UA-138707196-2

Anasayfa


     TIBBİ SEKRETERLİK SERTİFİKA PROGRAMI

   
Ürün Kodu : 022
Fiyat : 490 TL (KDV Dahil)
Ürün Özellikleri
TIBBİ SEKRETERLİK SERTİFİKA PROGRAMI
 Bilgi Talep Formu        Detaylar
 
 
Detaylar

 Tıbbi Sekreterlik Eğitimi,  Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan tıbbi sekreterlik eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından Tıbbi Sekreterlik sertifikası verilmektedir.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Sertifika Programı, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

TIBBİ SEKRETERLİK SERTİFİKA EĞİTİMİ NEDİR ?

Tıbbi sekreterlik sertifika programı, tıbbi sekreter olarak çalışmak isteyen adaylar için düzenlenmiş bir eğitim programıdır. Tıbbi sekreterlik eğitimi sonunda alınacak tıbbi sekreterlik sertifikası ile kamu ve özel sağlık kurumlarında tıbbi sekreter unvanı ile tıbbi sekreterlik yapabilirsiniz. Tıbbi sekreterlik kursu uzaktan eğitim ile yapılan kamu üniversitesi onaylı tıbbi sekreterlik sertifikası programıdır. Tıbbi sekreterlik sertifikası almak için tıbbi sekreterlik kursu programına hemen başvurabilirsiniz.

EĞİTİMİN AMACI ?

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı, Tıbbi sekreter alanında aktif olarak çalışan veya bu alanda aktif çalışmak isteyen, farklı iş kollarında yer almak isteyen, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkin bir  çalışma alanında bulunmak isteyen  sekreterler ve adayları için hazırlanmıştır. Sekreterlik mesleğinin yanı sıra sekreterlik mesleği ile ilgili uzmanlık bilgilerini, alan bilgisini ve sekreterlik bilgisi ile ilgili tüm bilim dallarına ilişkin bilgileri bir araya toplayan meslektir. Sekreterlik mesleği aynı zamanda sürekli olarak yenilenen büyüyen ve gelişen teknoloji ile birlikte var olan mevcut konum koşulları da  sürekli öğrenme ve uygulamayı gerektiren bir çalışma alanıdır.

Tıbbi sekreterler, hastane, sağlık ocağı toplum sağlık merkezleri vb kurumlarda çalışan, hastaların problemlerini çözen, doktor ile hasta arasında bağlantı kuran ve hastanenin kurumsal imajını eksi veya artı yönde etkileyen çalışma arkadaşlarıdır. Tıbbi sekreterlik ve dokümantasyon sertifika programı bünyesinde verilen eğitimler ile, tıbbi terminoloji, hasta ile doğru iletişim, doktor hasta arasında ki iletişim  kurulmasına kadar bir tıbbi sekreterin bilmesi gerekli olan tüm bilgiler yer almaktadır.

Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon Sertifika Programı ile artan hastane ve özel klinik sayısı ile doktorlar veya profesörler yanlarında çalıştıracağı kişinin sağlık yönetimi alnından fikir sahibi olması , fatura ve ödeme konusunda hata yapmadan tamamlaması, hastalarla iletişimi doğru ve samimi olarak sağlayacak, doktor tarafından kurulan tıbbi terimlerin doğru ve eksiksiz olarak anlayabilecek alanında uzman sayılan  tıbbi sekreterlik ve dokümantasyon sertifikası olan kişilere bu alanlarda iş istihdamı sağlayacaktır.

 

Meslek Tanımı ?

 

Mesleki tanım itibariyle Tıbbi Sekreter; sağlık kurum ve kuruluşlarında, rapor, hasta işlemleri, evrak, istatistik ve kodlama, yazışma ve arşiv hizmetlerini yürüten, tıbbi bilgileri toparlayıp tıbbi dokümana dönüştürme bilgi ve becerisine sahip olan sağlık personelidir.
Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

Tıbbi sekreterlik sertifikasını kimler alabilir?, Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Tıbbi sekreter olarak çalışan ve alanında uzmanlaşmak isteyen
Alanını değiştirmek isteyen sekreterler
Tıbbi sekreter olmak isteyen

Yeni açılan hastanelerin tıbbi sekreter olarak kendi bünyesinde yetiştirmek istediği kişiler
Kliniklerde ve ünlü hastanelerde çalışmak isteyen tıbbi sekreterlerin sertifika isteği olan kişiler için uygundur.

 

Çalışma İmkanları

Tıbbi sekreterlik sertifikası ne işe yarar?.Tıbbi sekreterlik sertifikasını alanlar ve mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

Hastanelerde (Üniversite veya Araştırma, Devlet, Özel)
Sağlık ocağı,
Poliklinikler,
Tıp merkezler,
Aile hekimleri merkezlerinde,
Diş hekimleri muayanelerinde,
Tıbbi laboratuvarlar vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Tıbbi Sekreterlik Sertifika Programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

Eğitim Süresi: 30 GÜN/ 560 Ders Saati
Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)
Sınav: Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Videolu Derslerin 70% Tamamlanmak Şartı İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Online Olarak Gerçekleştirilecektir.

TIBBİ SEKRETERLİK SERTİFİKA PROGRAMI EĞİTİMİ SÜRESİ VE ŞEKLİ

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi,  Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan tıbbi sekreterlik eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından Tıbbi Sekreterlik sertifikası verilmektedir.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Sertifika Programı, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 AY /(Tıbbi Sektereterlik  Toplam 255 Ders Saati
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

SERTİFİKA ALIMI VE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ KULLANIMI

  • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerin isimleri üniversiteye bildirilir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
  • Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.
  • Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
  • Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.
  • Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


SÜRE: 255 Saat

ÜCRET: 490 TL

KAYIT İŞLEMLERİ:

  • Aşağıdaki "KAYIT OL" butonuna tıklayarak online kayıt olabilirsiniz.

  • IBAN: TR08 0003 2000 0000 0057 4142 71 nolu hesaba katılım bedelini havale ya da EFT yaptıktan sonra iletişim sayfasından bilgilerinizi göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Merkezimize gelerek doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. (Hilton Center Kat: 1 Konak/İzmir)

 
 
Bilgi Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Mesaj