UA-138707196-2

Hızlı Okuma Teknikleri İlkokul 2-3

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ  / İLKOKUL 2-3. SINIFLAR (PRATİK OKUMA GRUBU) - ONLINE

Türkiye eğitim sistemi 2005 yılı itibari ile tümdengelim yerine tümevarım olarak değişmiştir. Okuma eğitimi ses temelli olarak verilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin normal sesli okumaya geçmesi zaman almaktadır. Bazı öğrencilerde bu durum 4 sınıfa kadar sürebilmektedir.

İlkokul 2. ve 3. sınıflar için hazırlamış olduğumuz pratik okuma eğitimi ile 1 ay içerisinde öğrenciler normal sesli okumaya geçirebilmektedir.
Okuma, insanoğlunun sonradan kazandığı bir beceridir.

Okullarda uygulanan çeşitli yöntem ve tekniklerle bu beceri çocuklara kazandırılır. Ancak sadece yazının anlamının sökülmesi bunun için yeterli değildir. Okuma becerisine tam olarak sahip olmak için okuma hızının belli bir düzeyde olması ve metnin anlaşılması gerekmektedir.

Sesli okuma hızı, akıcı okuma becerilerinin geliştirilmesi açısından ilköğretim düzeyinde büyük önem taşımaktadır. Sesli okumada yazılar gözle alınmakta, dille seslendirilmekte, kulakla işitilmekte ve bu duyulardan alınan sinyallerle beyne gönderilmektedir. Okumada gözün kelimeyi gördüğü an ile onun seslendirilmesi arasında saniyenin dörtte biri kadar süre geçmektedir. Alain Lieury’nin deneysel çalışmalarına göre bir saniyede sesli olarak en fazla dört kelime; bir dakikada ise 4 x 60 = 240 kelime okunabilmektedir.

Sessiz okuma hızı: Lieury’ye göre okuma becerileri üst düzeyde gelişmiş okuyucunun gözü, ekrana yansıtılan bir kelimeyi 10 salise içinde tanımaktadır. Bura- dan hareketle sessiz okuma ile bir saniyede en fazla 10 kelime okunabilmekte ve bu sayı bir dakikada 600 kelime olmaktadır.

Online eğitim sistemimizde, ilkokul öğrencilerinin çok rahat anlayacağı özel metinler ve kelimeler kullanılmıştır. Metinler özellikle ilköğretim öğrencileri için MEB tarafından tavsiye edilen eserlerden seçilmiştir. İlkokul 2 ve 3. sınıfa devam eden çocuklar için özel olarak hazırladığımız bu grup ile çocuğunuz hızlı okuyabilir, yavaş okuma problemi ortadan kalkar. Anlama, dikkat ve konsantrasyonu okuma hızıyla orantılı olarak artar.

KAYIT SÜRECİ ve UYGULAMA:
Aşağıdaki kayıt işlemlerinde yer alan kayıt işlemini yapıp, sayfa altındaki formu bize ilettikten sonra mail adresinize gönderilecek linkten şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz.
Sisteme girdikden sonra günlük yapmanız gereken çalışmalarla ilgili gerekli açıklamalar sistemde yer almaktadır.
28 saatlik uygulamaları programlı bir şekilde yaparak, eğitim sürecinin başından itibaren okuma hızınızı günlük test edeceğiniz çalışmalar yer almaktadır.
Sistem içerisinde okuma hızınızı günlük takip edebileceğiniz grafikler yer almaktadır.

KAYIT İŞLEMLERİ:

  • Aşağıdaki "KAYIT OL" butonuna tıklayarak kredi kartınız ile online kayıt olabilirsiniz. 
  • TEB Şair Eşref Şb. Ahmet Nafiz Demir IBAN: TR08 0003 2000 0000 0057 4142 71 nolu hesaba katılım bedelini havale ya da EFT yaptıktan sonra iletişim sayfasından bilgilerinizi göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 
  • Merkezimize gelerek doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. (Hilton Center Kat: 1 Konak/İzmir) 

Ücret: 289 TL / Kampanya Ücreti: 149 TL

 

ÖN KAYIT FORMU