UA-138707196-2

Hızlı Okuma Teknikleri Ortaokul

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ / ORTAOKUL (ONLINE)

Türkiye de yapılan sınavların hiçbiri sadece bilgi ölçmeye yönelik değildir. Zaman yönetimi, stres altındayken dikkat ve konsantrasyonun nasıl kullanacağını da ölçer.

Liseye geçiş sınavlarına her yıl ortalama 1,3 milyon öğrenci girmektedir. 120 sorunun sorulduğu sınavda, soruları doğru yanıtlayanların ortalaması 67,182'dir. (MEB 2014-2015 istatistik raporuna göre)

Bütün bu sınavlarda başarılı olmak için hızlı okuma eğitimini kaçırmamalıyız. Hızlı okuma eğitiminin amacı, 4 kat daha hızlı olmanızı ve 4 kat daha iyi öğrenmenizi sağlamaktır. Böyle bir eğitime zaman kaybı olarak görüp, ders çalışmayı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sınavlarda karşınıza çıkacak olan sorular ortalama 110 - 120 ve hatta kimi zaman daha fazla sayıda kelimeden oluşabilmektedir.

Lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler 1 dakikada ortalama 80 ila 120 kelime arasında okuyabilmektedir. Sorunun tamamının 120 kelimeden oluştuğunu kabul edersek, okuma esnasında o kadar fazla hatalar yaparız ki, sürekli soruyu baştan okuma ihtiyacı hissederiz. Her dakikanın, hatta her saniyenin yaşamınızın geri kalanını etkilediği bu esnada, bir soruda sürekli başa dönmeyi tercih eder misiniz?

Aynı soruyu yanlış okuma nedeni ile yaptığınız geri dönüşlerle ortalama 120 kelime olan soru 240 ve hatta daha fazla kelime okumanıza neden olur. Bu fazladan kaybedilen 2 dakika anlamına gelir. Yorumlama, doğru cevabı bulma sürecinin sonunda sınavda zaman yetiştirememe sıkıntısı ortaya çıkmaktadır.

Hızlı Okuma Eğitimi ile en az 4 kat daha hızlı okuyup, 4 kat daha iyi anlayabiliriz. Ders notlarınızı okurken, okuma anlama sürenizi 3'te 1 oranında azaltabilirsiniz.

KAYIT SÜRECİ ve UYGULAMA: Aşağıdaki kayıt işlemlerinde yer alan kayıt işlemini yapıp, sayfa altındaki formu bize ilettikten sonra mail adresinize gönderilecek linkten şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikden sonra günlük yapmanız gereken çalışmalarla ilgili gerekli açıklamalar sistemde yer almaktadır. 28 saatlik uygulamaları programlı bir şekilde yaparak, eğitim sürecinin başından itibaren okuma hızınızı günlük test edeceğiniz çalışmalar yer almaktadır. Sistem içerisinde okuma hızınızı günlük takip edebileceğiniz grafikler yer almaktadır.

KAYIT İŞLEMLERİ:

  • Aşağıdaki "KAYIT OL" butonuna tıklayarak kredi kartınız ile online kayıt olabilirsiniz. 
  • TEB Şair Eşref Şb. Ahmet Nafiz Demir IBAN: TR08 0003 2000 0000 0057 4142 71 nolu hesaba katılım bedelini havale ya da EFT yaptıktan sonra iletişim sayfasından bilgilerinizi göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 
  • Merkezimize gelerek doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. (Hilton Center Kat: 1 Konak/İzmir) 


Ücret: 289 TL / Kampanya Ücreti: 149 TL

ÖN KAYIT FORMU