UA-138707196-2

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

 • Daha hızlı okumak,
 • Daha iyi anlamak,
 • Okumaktan zevk almak,
 • Daha kısa sürede, daha fazla soruya, daha fazla doğru cevaplar vermek için...
 • İlkokul öğrencileri
 • Ortaokul öğrencileri
 • Lise öğrencileri
 • Yetişkinler için...

Etkili ve Hızlı Okuma Tekniği Eğitimi

Hızlı Okuma Eğitiminin amacı, iki kat daha hızlı olmanızı ve daha iyi öğrenmenizi sağlamaktır. Böyle bir eğitime zaman ayırmaktansa, ders çalışmayı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sınavlarda karşınıza çıkacak olan sorular ortalama 120 - 240 ve hatta kimi zaman daha fazla sayıda kelimeden oluşabilmektedir. Ortalama bir üniversite sınav sorusu 45-50 kelimeden oluşur.

Normal bir öğrencinin bu soruyu sadece okuması 15-20 saniyesini alır. Etkin Hızlı okuyan öğrenci ise, aynı soruyu daha iyi anlayarak 5-7 saniyede okur ve her soruda 10 saniye, tüm sınav boyunca '30-40 dakika ekstra zaman' kazanır. Yalnızca bir sorunun bile, sıralamada bin kişi öne geçmenizi sağlayacağı ya da geriye düşmenize neden olacağı bir sınavda bu çok önemli bir kazanım.

Her dakikanın, hatta her saniyenin yaşamınızın geri kalanını etkilediği bu esnada, bir soruda sürekli başa dönmeyi tercih eder misiniz? Aynı soruyu yanlış okuma nedeni ile yaptığınız geri dönüşlerle ortalama 120 kelime olan soru 240 ve hatta daha fazla kelime okumanıza neden olur. Bu fazladan kaybedilen 2 dakika anlamına gelir. Yorumlama, doğru cevabı bulma sürecinin sonunda sınavda zaman yetiştirememe sıkıntısı ortaya çıkmaktadır.

28 Saatlik bu programı uzaktan eğitim yoluyla uygulayarak okuma hızınızı en az iki katına çıkarabilirsiniz.


Her yıl sınava giren binlerce öğrencinin şikayet ettiği en önemli konulardan biri, sınav süresini verimli olarak kullanamadığı ya da soruları çözmeyi yetiştiremediğidir.

Hızlı okuma teknikleri eğitimi yoluyla hem öğrencilerin sınavda zaman kaygısı ortadan kalkmakta, hem de sınava hazırlanırken daha hızlı okuyup daha iyi anlamalarını sağlamakta, okuma hatalarının en aza indirilmesi sağlanmaktadır.

Seminer programlarına katılanların sessiz okuma hızlarının en az % 100 arttırılması. Okuma hızındaki artışlar % 100-%500 arasında değişiklik göstermektedir.

Program süreci:
 • Hızlı okuma teknikleri ile ilgili temel bilgiler,
 • İlk okuma hızlarının tesbit edilmesi,
 • Aktif görme alanını genişletme egzersizleri,
 • Gözün sıçrama hızını arttırma egzersizleri,
 • Birden fazla kelime okuyabilme çalışmaları,
 • Metinler üzerinde egzersiz çalışmaları,
 • Anlamlı okuma çalışmaları,
 • Okuma hızlarının ve anlama düzeylerinin sürekli ölçümü.

Etkili ve Hızlı Okuma Tekniği ile kendinizi geliştirin!

Programın Amacı

Öğrencilerin okuma becerilerinin geliştirilerek okumanın daha zevkli bir etkinlik olarak algılanmasını sağlamak,

Öğrencilerin okuma hızlarını en az iki katına çıkarmak,

Öğrencilerin sınavlarda zaman yetersizliği yaşamalarını önlemek,

Öğrencilerin sınavlarda daha kısa sürede daha fazla soru çözmeleriyle birlikte, okuduğunu anlama oranlarının da artmasını sağlamak.

Programa Kimler Katılmalı

İlkokul 2. Sınıftan itibaren tüm sınıf düzeyleri. (İlkokul 2. ve 3. sınıflar için ayrı, 4. Sınıflar için ayrı, ortaokul grupları için ayrı, lise grupları için ayrı program içeriği uygulanmaktadır.)

Programın Süresi

Programın yüz yüze eğitim süresi 10 saattir. Yüz yüze eğitimler haftada iki-dört saat olarak kurumunuzun programına göre ayarlanmaktadır.

Uzaktan eğitim uygulamaları 28 saattir.

Programın Uygulama Biçimi

Program uygulaması yüz yüze eğitim ve online uzaktan eğitim olmak üzere iki yönlüdür.

Yüz yüze eğitim, programın okul ortamında öğrenciyle gerçekleştirilen, haftada 2 ders olmak üzere toplam 10 saatten oluşan kısmıdır.

Yüz yüze eğitim sürecinin başlangıcı ile birlikte, her öğrenciye online eğitim sisteminden panel açılmakta, öğrenci şifresi ile sisteme girdiğinde, günlük olarak yapması gereken çalışmaları internet üzerinden yapabilmektedir. Sistem, her öğrencinin sınıf ve yaş özelliklerine göre kavram ve kelimelerden oluşmaktadır.

28 günlük bu program süresince öğrenci kendi okuma hızını sistem üzerinden ölçmekte, okuma hızındaki artışı grafiksel olarak görebilmektedir.

Sınıf çalışmalarında bu çalışmadan sorumlu olan bir öğretmen ya da yöneticiye de panel açılarak öğrencilerin çalışmaları yapıp yapmadıkları, okuma hızlarındaki artışları yine grafiksel olarak takip etmeleri sağlanmaktadır.

PROGRAM TARİHİ: 01-08-15-22 Mart 2020 Pazar Günleri

KONTENJAN: 4 Kişilik Özel Gruplar 

PROGRAM SAATİ: 12:30 - 14:30

PROGRAM SÜRESİ: 10 Saat yüzyüze eğitim + 28 Saat uzaktan eğitim

BELGE: Katılım Belgesi

KAYIT İŞLEMLERİ: 

 • Aşağıdaki "KAYIT OL" butonuna tıklayarak online kayıt olabilirsiniz.
 • IBAN: TR08 0003 2000 0000 0057 4142 71 nolu hesaba katılım bedelini havale ya da EFT yaptıktan sonra iletişim sayfasından bilgilerinizi göndererek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • Merkezimize gelerek doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. (Hilton Center Kat: 1 Konak/İzmir)

PROGRAM BEDELİ: 299 TL